»Strošek, ki ga bo plačala posamezna država, je odvisen od tega, ali bomo imeli najprej enotno evropsko rešitev ali pa bo poskušala vsaka država sama posegati na trg.«
»Jaz stavim na realne ukrepe in realni vrstni red je najprej evropska regulacija trga, zato da znižamo strošek, ki ga bo morala nositi vsaka članica, potem pa naj vsaka država poskrbi za svoje gospodarstvo v skladu s svojimi možnostmi.«
»Če me kdo vpraša, koliko bo cena, povem, da bo cena tržna, ne fiksna, se bo pa gibala nekje med 150 in 250 evri, mogoče 300 evri za megavatno uro.«
»To je skupaj toliko denarja, da bo Slovenija skozi energetsko zimo šla brez velikih prask. Od tega bo za gospodarstvo odpadlo milijardo in pol, gospodinjstva milijardo dvesto. Kmetijstvo je že v tem letu notri in še bo.«
»Zagotovili bomo, da bodo največji dobavitelji, državna podjetja, prevzela po reguliranih cenah vsakega uporabnika. Nihče ne ostal brez dobavitelja, še manj brez oskrbe.«
»Do konca leta pričakujemo, da bo inflacija pod desetimi odstotki, kot smo napovedali.«
»Ker ga želimo dopolniti in da bomo ta sistem, ki je bil vzpostavljen septembra, sproti dopolnjevali. Ne bomo čakali 18 mesecev.«
»Danes smo na vladi sprejeli ukrepe, s katerimi smo po 13 letih prvič regulirali cene električne energije, temu bo sledila regulacija vseh drugih energentov.«
»Ukrepanje na področju plina mora biti glavna prioriteta naše energetske in tudi zunanje politike.«
»Po naših izračunih, za katere sem prepričan, da so zelo natančni, bo neposredni strošek, ki ga bo morala Slovenija ... izključno zaradi agresije in zvišanja cen energentov dodatno plačati za uvoz energentov, skoraj dve milijardi evrov letno.«
»Ključna naloga vlade in države pa je, da organizira logistično in nastanitveno infrastrukturo.«
»Slovenija v preteklosti 'popolnoma nespametno' opustila alžirski plin in ni izkoristila dejstva, da je na Krku na Hrvaškem terminal za utekočinjeni zemeljski plin.«
»Zemeljskega plina uvozimo za skoraj 10 teravatnih ur energije. To je za tri 'Šoštanje'.«